• Süre 50 hour
 • Dersler 2
 • Yetenek seviyesi Orta Düzey
 • Sınavlar 0
 • Geçiş yüzdesi 100
 • Sertifika Hayır
 • Kullanıcı Avatarı

  Dunyanindersi

 • Kategori:

  Lise Matematik

1.149,00 ₺
 • 0 kayıtlı öğrenci
 • Türkçe

Birebir ilgi, Seviye grupları, Konu tekrarları, Ortak Yayın Kullanımı, Yeni nesil soru tipleri

10. Sınıf Matematik
 1. sınıf, üniversite sınavı için erken görünse bile, TYT’de sorulacak matematik sorularının en önemlileri, 10. sınıf konuları içinde yer alıyor. İşte 10.sınıf matematik konuları:
 • Sayma ve Olasılık
 • Polinomlar
 • Fonksiyonlar
 • İkinci Dereceden Denklemler
 • Dörtgenler & Çokgenler
 • Uzay Geometri

Üniversite sınavlarında birçok öğrencinin zorlandığı ileri düzey matematik için gerekli olan 10. Sınıf Matematik sizin temelinizi sağlamlaştıracak ve 12.sınıfta gireceğiniz TYT ve AYT gibi sınavlarda sorulan sorulara yabancılık çekmemenizi sağlayacak. Şu an çok erken bir tarihmiş gibi görünse de, bu sene yapacağınız sıkı bir çalışma sizi sınava hazırlayacak ve erkenden bir temelinizin oluşmasına katkısı olacak.

 1. Sınıf Öğrencilerinin Üniversite hazırlıkları çalışmalarının en büyük bölümü 10. Sınıf konuları olmaktadır. En çok harcadıkları zaman ise yeniden 10. Sınıf konularını kavramaya harcanmaktadır. Üniversite sınavında başarılı olan öğrenciler incelendiğinde çoğunluğu 9. Ve 10. Sınıf konularını o yıllarda dersi derste dinleyerek, evde konu tekrarı yaparak, bol bol konu kavrama ve deneme testleri çözerek bilgilerinin 12. Sınıfa kadar tazeliğini koruyan öğrenciler olduğunu görüyoruz. Maalesef ki birçok öğrencimiz 10. Sınıfta elde ettikleri başarıyı yeterli görüp, akılcı gelecek planlaması yapamamakta ve TYT ve AYT gibi Hayatlarını önemli bir şekilde etkileyecek sınavlarda istedikleri başarıyı yakalayamamaktadır.

Son sınıfta ders çalışmaya başlayan öğrenciler ise vakit kaybetmiş sayılmazlar ancak konu tekrarı yapmaktan ziyade konu öğrenmeye çalıştıkları için rakiplerinin gerisinde kalmaktadır. 10. Sınıf matematik ders konuları gibi her sene, her dersten, her konuyu tekrar eden öğrenciler ise sadece konu tekrarına ve çoğunlukla soru çözümüne yönelerek, sınava kendilerini daha çok hazırlayabilmektedir.

Anne Babalara ( Velilere ) Tavsiyeler

Sevgili veliler;

Elbette ki başarının anahtarı düzenli ve disiplinli çalışmaktır. Fakat Gerek öğrencilerimizin içinde bulundukları yaş grubu ( Ergenlik dönemi ), gerekse ortaokuldan liseye geçen öğrencilerin 9. Sınıfta yeteri kadar motive olamamaları nedeni ile öğrencilerin motivasyonu düşebilmektedir. 9. Sınıfta iyi bir başlangıç yapılamaması veyahut başarının istenilen seviyede olamaması durumunda yapılması gereken telafi 10. Sınıfta olmalıdır. 9. Sınıftaki eksikleri gidermek ve 10. Sınıfta tekrar yükselişe geçmek çok önemlidir. Bu olumsuz durumun 11. Veya 12. Sınıfa bırakmak yapılacak en büyük yanlıştır.

Ebeveynlerin de bu durumda onlara destek çıkmaları ve bu süreç boyunca yanında olarak onlara maddi ve manevi katkı sağlamları gerekmektedir. İyi bir aile, çocuğunu iyi bir şekilde eğitebilir. Ayrıca ilk senenin vermiş olduğu acemiliğe yenik düşen öğrenciler, 10.sınıfta kendilerini toparlamak için, önlerindeki iki senelik sürecin temelini 10.sınıf konularına dikkat ederek atabilirler. Lise son sınıf ve mezuna kalmış öğrenciler için ise bu durum kolay değildir. Hem ilerleyen yaşlarda bir şeyler öğrenmek zorlaşır hem de konu sayısı oldukça artacaktır. Genel olarak başarılı öğrenciler bu duruma düşmemek için en geç 10. sınıftan itibaren düzenli ders çalışmaya başlarlar.

 

Gruplarımızda

Birebir ilgi,

Seviye grupları,

Soru cevaplarla desteklenmiş konu tekrarları,

Ortak Yayın Kullanımı,

Yeni nesil soru tipleri

Ödevlendirme ve seviye tespiti,

Konu kazanım sınavları,

Veli bilgilendirme

İlkeleri ile dersler işlenecektir.

Ders gün ve Saatleri gruplar oluşturulduktan sonra haftalık ders saatleri göz önüne alınarak her hafta düzeni olacak şekilde grupça belirlenecektir.

ÜNİTE ALT ÜNİTE Ünite Ders Saati
SAYMA VE OLASILIK Sıralama ve Seçme 7
Olasılık
FONKSİYONLAR Fonksiyon Kavramı ve Gösterimi 10
İki Fonksiyonun Bileşkesi ve Bir Fonksiyonun Tersi
POLİNOMLAR Polinom Kavramı ve Polinomlarla İşlemler 10
Polinomların Çarpanlara ayrılması
İKİNCİ DERECE DENKLEMLER İkinci Dereceden Denklemler 7
DÖRTGENLER VE ÇOKGENLER Çokgenler 10
Dörtgenler ve Özellikleri
Özel Dörtgenler
UZAY GEOMETRİ Uzay Geometri 6
Katı Cisimler
TOPLAM DERS SAYISI 50

İlk ders Toplam ders saatine dahil olmayıp, seviye tespiti ve dönem planlaması için yapılacaktır.

Dersler ZOOM Platformu üzerinden işlenecektir.

Zoom Linki eğitim başladığı gün DERS İÇERİĞİ alanında ilan edilecektir .

Eğitim videoları tekrarları istenildiği zaman izlenebilecektir.

0 Görüş

Görüş Yazın