• Süre 60 minute
 • Dersler 2
 • Yetenek seviyesi Orta Düzey
 • Sınavlar 0
 • Geçiş yüzdesi 100
 • Sertifika Hayır
 • Kullanıcı Avatarı

  Dunyanindersi

 • Kategori:

  LGS Fen Bilgisi

549,00 ₺
 • 0 kayıtlı öğrenci
 • Türkçe

Birebir ilgi, Seviye grupları, Konu tekrarları, Ortak Yayın Kullanımı, Yeni nesil soru tipleri

LGS Fen Bilgisi Eğitimi

LGS 2021 hazırlıkları büyük bir hızla devam ederken öğrenci ve velilerimden Fen Bilimleri testine nasıl çalışmaları gerektiği ve hangi kaynakları kullanmaları gerektiğiyle ilgili çok sayıda soru alıyorum. Ben de sizler için Fen Bilimleri testinde başarılı olmak için nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili bir yazı hazırladım. Faydalı olmasını dilerim.

Önce LGS’deki Fen Bilimleri testinin detaylarına bakalım. LGS’de 20 tane Fen Bilimleri sorusu yer alıyor. Bu sorular 8. sınıf müfredatından geliyor. Fen Bilimleri testinin ağırlıklı puan katsayısı ise 4. 2020 LGS’de Fen Bilimleri testinin doğru cevap sayısı ortalaması 20 soruda 10,21, ham puan ortalaması ise 7,82 olmuştu. Geçen yıl matematik testi öğrencileri çok zorlamıştı. Öğrencilerin Fen Bilimleri testindeki başarıları çok daha yüksekti.

Geçen yıl pandemi nedeniyle sadece birinci dönem konuları sınava dahil edilmişti. Ancak bu yıl LGS’de öğrenciler tüm 8. sınıf müfredatından sorumlu olacaklar.

 

Gruplarımızda

Birebir ilgi,

Seviye grupları,

Soru cevaplarla desteklenmiş konu tekrarları,

Ortak Yayın Kullanımı,

Yeni nesil soru tipleri

Ödevlendirme ve seviye tespiti,

Konu kazanım sınavları,

Veli bilgilendirme

İlkeleri ile dersler işlenecektir.

Ders gün ve Saatleri gruplar oluşturulduktan sonra haftalık ders saatleri göz önüne alınarak her hafta düzeni olacak şekilde grupça belirlenecektir.

İlk ders Toplam ders saatine dahil olmayıp, seviye tespiti ve dönem planlaması için yapılacaktır.

Dersler ZOOM Platformu üzerinden işlenecektir.

Zoom Linki eğitim başladığı gün DERS İÇERİĞİ alanında ilan edilecektir.

Eğitim videoları tekrarları istenildiği zaman izlenebilecektir.

Erdinç KÜÇÜKER, üniversite öğrenimine Dumlupınar Üniversitesi Matematik Bölümü ile devam etti. Üniversite yıllarında birçok eğitim seminer ve sempozyuma katılarak bilgi dağarcığını günden güne geliştirdi. İstanbul’a döndüğünde GİS Eğitim Danışmanlık Etüt ve Eğitim Merkezinin kurucu ortaklığını üstlendi. Burada hem öğreten hem öğrenen bir eğitmen modelini oluşturdu.Daha sonraki yıllarda aldığı eğitimlere yenilerini ekleme ve daha ileri gidebilme isteği ile Eğitim Koçluğu, Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği, İleri Hafıza Teknikleri Eğitmenliği eğitimi aldı. Halen aktif bir şekilde kendi çözüm ortakları olan kurumlara eğitim danışmanlığı yapmakta ve aynı zamanda kurumsal bir firmada uzaman eğitmen olarak eğitimlerini sürdürmektedir. Kişiye ve gruplara özel beden dilinin kullanımı üzerine çalışmalarda bulunmaktadır.

0 Görüş

Görüş Yazın